Tlačová správa

Polívka a Lasica v pripravovanej komédií od marca v Štúdiu L+S

Štúdio L+S pripravuje na 14. marca 2008 premiéru francúzskej komédie MÍNUS DVAJA. V réžií Juraja Nvotu sa predstaví Bolek Polívka, Milan Lasica, Petra Polnišová a Peter Šimun. Divadelné predstavenie vznika v koprodukcii s Divadlom Bolka Polívku.
omédia MÍNUS DVAJA je o divokom úteku z nemocnice, z práce, z domu, z manželstva, zo života. Dvaja pacienti sa rozhodnú stráviť zvyšok svojho žitia inak, ako „vylihovaním„ v nemocnici. Počas dobrodružného úteku sa stretnú s celým radom ľudských príbehov. Tehotná žena ich prosí, či by našli otca jej dieťaťa a oznámili mu, kde rodí, aby vedel, ak by sa náhodou rozhodol byť šťastný. Stretnú tanečníka, zvodcu, nevernicu, samovraha, mužov a ženy hľadajúcich a hľadaných. Až keď strácame, nachádzame. Keď nehľadáme, objavujeme. Keď sa zbavujeme, získavame. Nová francúzska hra je výnimočnou príležitosťou pre hercov so zmyslom pre humor a darom pátrať po príčinách často absurdného ľudského konania. Hľadanie lásky, viery a nádeje v konečnom účtovaní boduje viac ako ilúzia slobody.
ínus Dvaja: Samuel Benchetrit
Preklad : Elena Flašková
Scéna a kostýmu: Mona Hafsahl
Hudba: Ľubica Salamon-Čekovská
Réžia: Juraj Nvota
--------------------------------------------
Generálny reklamný partner: PPC Power
Hlavní reklamní partneri: Tatra banka, Eco Invest, Mondi SCP
Reklamný partner: Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: televízia Markíza, televízia Bratislava, Plazma media, Rádio Okey, Rádio SiTy, denník Pravda, týždenník Markíza a Žurnál, SITA, port.sk, Kam do mesta, Recar
27. február 2008