Tlačová správa

Festival osobností českého divadla v Štúdiu L+S

Sedem inscenácií českých divadelníkov ponúkne tento rok už 14. ročník festivalu osobností českého divadla, ktorý sa bude konať v bratislavskom Štúdiu L+S od 5. do 12. novembra 2007. Agentúra Stanislava Remundy, Viola Praha, Komorní divadlo, Divadlo v Řeznické, Divadlo UNGELT,  Divadlo Na Jezerce a Dejvické Divadlo sú nepochybne zárukou kultúrneho sviatku, ktorý nenechá ľahostajného ani toho najnáročnejšieho diváka. Napokon stačí spomenúť známe tváre českej kultúry ako Iva Janžúrová, Marta Kubišová, Simona Stašová, Oldřich Vízner, Ivan Trojan, František Němec a.i.

Festival osobností českého divadla začína v pondelok 5. novembra autorskou veselohrou PUDL A MAGNOLIE s Ivou Janžurovou a Stanislavom Remundom.  V inscenácii – Dejvického divadla ČERNÁ DÍRA sa predstaví 6. novembra v hlavných úlohách Martha Issová, Václav Neužil, David Novotný, Pavel Šimčík, Ivan Trojan a.i. Príbeh priateľstva medzi americkým dramatikom a talianskou herečkou     v hereckom duete  Simony Stašovej a Oldřicha Víznera  predstaví Divadlo v Řeznicke 7. novembra v hrou ŘÍMSKÉ NOCI. Verše básnika J. Schneidera  zaspieva a zarecituje  Marta Kubišová v recitále  z Divadla Ungelt VÍTEJ, LÁSKO vo štvrtok 8. novembra. Divadelné predstavenie PETROLEJOVÉ LAMPY, ktoré uvedie Divadlo Na Jezerce 10. novembra ponúkne divadelný zážitok, ktorý  nenechá žiadneho diváka  ľahostajným. V predstavení účinkujú Jan Hrušinský, Věra Kubánková, Barbora   Hrzánová a.i. V nedeľu 11. novembra sa predstaví Komorní divadlo Praha neobvyklým príbehom SMLOUVA o slávnom holywoodskom scenáristovi, ktorý žije v ústraní švajčiarského penziónu a objedná si tu svojho vraha.  V hlavnej úlohe si zahrajú František Němec a David Matásek. Festival osobnosti českého divadla zavŕši predstavenie z divadla Viola NOVOCENTO (MAGICKÉ PIANO) 12. novembra. V strhujúcom príbehu geniálneho klaviristu si zahrá David Prachař a Emil Viklický.

Predaj vstupeniek na mesiac november sa začína 17. októbra 2007 v pokladni Štúdia L+S.
.................................
generálni reklamní partneri: Slovak Telekom, Hass. hlavní reklamní partneri:  Eco Invest, IMPULS-LEASING, Ministerstvo kultury Českej republiky. reklamní partneri: Produkčný dom Forza, Sorea. mediálni partneri: TV Markíza, Plazma media, rádio Okey, Pravda, týždenník  Markíza a Žurnál, SITA
16. október 2007