Tlačová správa

Půldruhé hodiny zpoždění s Lasicom a Kolářovou

Štúdio L+S pripravuje na 27. septembra 2007 slovenskú premiéru francúzskej konverzačnej komédie Půldruhé hodiny zpoždění s Milanom Lasicom a Danielou Kolářovou.

Po tridsiatich rokoch manželstva je najvyšší čas veľa vecí zásadne zmeniť. Manželia Sansieuovci v hereckom duete Milana Lasicu a Daniely Kolářovej sa jedného dňa  pokúsia o sexuálnu renesanciu, vzburu  proti zavedeným manželským stereotypom a odstránenie nudy zo svojho života. Celý príbeh sa odohrá krátko pred odchodom na návštevu, keď manželka pocíti neodkladnú nutnosť riešiť partnerskú krízu. Tak vznikne 90-minútové meškanie, o ktorom hovorí aj názov hry.

Predstavenie Půldruhé hodiny zpoždění je koprodukčný projekt s Divadlom Studio Dva a bratislavského  Štúdia L+S, ktorý obohatí kultúrnu ponuku v českej a slovenskej motropole a stane sa pravidelnou súčasťou repertoáru Štúdia L+S.
éžia: Patrik HartlPreklad: Alexander Jerie, Milan LasicaHudba: Marko IvanovićScéna: Ivo ŽídekKostýmy: Vlaďka PrudičováDaniela Kolářová
aniela Kolářová je od roku 1971 členkou Divadla na Vinohradoch, ale v poslednej dobe zbiera úspechy v hrách, ktoré na svojej materskej scéne nehrá. Za svoj herecký výkon v inscenáciíi U cíle Thomasea Bernhardta v pražskom Divadle Komédie získala koncom marca 2005 Cenu Alfréda Radoka za stvárnenie matky. Prvýkrát hrala v Štúdiu DVA v hre Ingmara Bergmana „Podzimní sonáta“. Zoznam jej filmových a televíznych úloh je veľmi dlhý – vo filme sme ju mohli po prvýkrát vidieť v roku 1967 v Soukromé vichřici, naposledy tento rok vo  filme Vratné lahve.
ilan Lasica
ilan Lasica vyštudoval na bratislavskej VŠMU dramaturgiu. Prešiel niekoľkými scénami, bol spoluzakladateľom Divadla na Korze, kde pôsobil v rokoch 1967-1970, od roku 1972 bol členom Novej scény v Bratislave, v roku 1989 sa stal umeleckým šéfom Štúdia L+S. Diváci ho poznajú nielen z mnohých filmov a z televízie, ale tiež z jeho vystúpení  s dlhoročným partnerom na scéne, Júliusom Satinským. Patrí dodnes k najobľúbenejším česko-slovenským hercom a v Prahe často hosťuje predovšetkým so Štúdiom L+S. Účinkovanie v inscenácii Půldruhé hodiny zpoždění je jeho prvá spolupráca so Štúdiom DVA.
nbsp;Jean Dell a Gérald Sibleyras
rancúzsky herec, filmový scenárista a divadelný autor Jean Dell sa narodil v roku 1961. Najprv písal rozhlasové hry a potom sa začal venovať divadlu, filmu a televízii. Často spolupracuje s Géraldeom Sibleyraseom, s ktorým sa zoznámil vo francúzskej rozhlasovej stanici France Inter. Tento francúzsky scenárista, spisovateľ, autor dialógov a asistent produkcie sa narodil v roku 1961. Pôsobí v rádiu France Inter a má za sebou veľa scenárov pre celovečerné filmy.
.....................................................................................................................
generálni partneri: Hass, cestovná kancelária Hydrotour hlavný partner: Eco Invest reklamní partneri: Produkčný dom FORZA, Jamieson mediálni partneri: TV Markíza, Plazma media, Rádio Okey, denník Pravda, týždenníky Markíza a Žurnál, SITA.
24. september 2007