Tlačová správa

Lasica a Kolářová si zahrajú vo francúzskej komédii

Po tridsiatich rokoch manželstva je najvyšší čas veľa vecí zásadne zmeniť. Manželia Sansieuovci v hereckom duete Milana Lasicu a Daniely Kolářovej sa jedného dňa  v priebehu dvadsiatich minút pokúsia o sexuálnu renesanciu, vzburu  proti zavedeným manželským stereotypom a odstránenie nudy zo svojho života. Podarí sa im to? Francúzska konverzačná komédia „Půldruhé hodiny zpoždění“ v réžii Patrika Hartla je v Štúdiu L+S prvou premiérou v novej divadelnej sezóne2007/2008, ktorá je naplánovaná na štvrtok 27. septembra.

Daniela Kolářová
Daniela Kolářová je od roku 1971 členkou Divadla na Vinohradoch, ale v poslednej dobe zbiera  úspechy v hrách, ktoré na svojej materskéj scéne nehrá. Za svoj herecký výkon v inscenáciíi U cíle Thomasea Bernhardta v pražskom Divadle Komédie získala koncom marca 2005 Cenu Alfréda Radoka za stvárnenie matky. Prvýkrát hrala v Štúdiu DVA v hre Ingmara Bergmana „Podzimní sonáta“. Zoznam jej filmových a televíznych úloh je veľmi dlhý – vo filme sme ju mohli po prvýkrát vidieť v roku 1967 v Soukromé vichřici, naposledy tento rok vo  filme Vratné lahve.

Milan Lasica
Milan Lasica vyštudoval na bratislavskej VŠMU dramaturgiu. Prešiel niekoľkými scénami, bol spoluzakladateľom Divadla na Korze, kde pôsobil v rokoch 1967-1970, od roku 1972 bol členom Novej scény v Bratislave, v roku 1989 sa stal umeleckým šéfom Štúdia L+S. Diváci ho poznajú nielen z mnohých filmov a z televízie, ale tiež z jeho vystúpení  s dlhoročným partnerom na scéne Júliusom Satinským. Patri dodnes k najobľúbenejším česko-slovenským hercom a v Prahe často hosťuje predovšetkým so Štúdiom L+S. Účinkovanie v inscenácii Půldruhé hodiny zpoždění je jeho prvá spolupráca so Štúdiom DVA.

Jean Dell a Gérald Sibleyras
Francúzsky herec, filmový scenárista a divadelnýí autor Jean Dell sa narodil v roku 1961. Najprv písal rozhlasové hry a potom sa začal venovať divadlu, filmu a televízii. Často spolupracuje s Géraldeom Sibleyraseom, s ktorým sa zoznámil vo francuzskej rozhlasovejé stanici France Inter. Tento francúzsky scenárista, spisovateľ, autor dialógov a asistent produkcie sa narodil tiež v roku 1961. Pôsobí v rádiu France Inter a má za sebou veľa scenárov pre celovečerné filmy.

Objednávky a rezervácie vstupeniek na predstavenia je možné zakúpiť v pokladni Štúdia L+S od 15:00 hod. – 19:00 hod. v pracovný deň a vždy 1 hodinu pred predstavením alebo v sieti Ticketportal.

Réžia: Patrik Hartl
Preklad: Alexander Jerie, Milan Lasica
Hudba: Marko Ivanović
Scéna: Ivo Žídek
Kostýmy: Vlaďka Prudičová

......................................................................................................................
generálni partneri: Hass, cestovná kancelária Hydrotour hlavný partner: Eco Invest reklamní partneri: Produkčný dom FORZA, Jamieson mediálni partneri: TV Markíza, Plazma media, Rádio Okey, denník Pravda, týždenníky Markíza a Žurnál, SITA.
2. september 2007