Tlačová správa

Derniéra predstavenia Frankie a Johnny

Hra amerického autora Terrencea McNallyho, ktorú napísal zo silných vnútorných pohnútok po tom, čo stratil dvoch najbližších priateľov ( jeden zomrel na AIDS, druhý na zlyhanie srdca) bude mať  v pondelok  28. mája 2007 v Štúdiu L+S  derniéru. Predstavenie „Frankie a Johnny“ videlo viac ako 10 000 návštevníkov na Slovensku, ale aj v Českej republike.

Frankie a Johnny je pôvodná divadelná hra amerického autora,  podľa ktorej vznikol rovnomenný film s hviezdnym hereckým obsadením s  Michelle Pfeifferovou a Al Pacinom. Hlavní protagonisti slovenskej verzie – Kamila Magálová a Marián Geišberg – boli  vynikajúci a dokonale predviedli, ako osudová láska a vášeň dokážu pomotať hlavu napríklad štyridsaťročnej žene a o niečo staršiemu rozvedenému mužovi.

Príbeh, ktorý napísal homosexuálne orientovaný autor, hovorí o vzájomnom hľadaní pocitov medzi ľuďmi. Vďaka prekladu dialógov Juraja Šebestu a citlivej réžii Jakuba Nvotu, máte pocit, že takýto príbeh sa môže prihodiť aj vám, bez ohľadu na vek a spoločenské postavenie. Samozrejme za predpokladu, že veríte na osudovú lásku, pretože aj o ňu  v tejto hre ide.
15. máj 2007