Tlačová správa

Stano Dančiak sa teší na Feuerbacha

Ja, Feuerbach je názov novej hry Divadla L+S, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá Stano Dančiak. Hra zachytáva jedno popoludnie v živote starnúceho herca, ktorý sa po siedmich rokoch, strávených v psychiatrickej liečebni, pokúša o návrat na divadelné dosky.

Pätnásť rokov starý divadelný text nemeckého dramatika Tankreda Dorsta preložila dramaturgička Svetlana Waradzinová. Hru bude režírovať Jakub Nvota. "Napriek svojmu veku je to konkrétny živý titul. Je to text, ktorý cez videnie sveta divadla pozerá na realitu a zároveň na nás všetkých. Ťažko povedať, čo je a čo nie je dnes, v tomto mediálnom svete, šialenstvo, čo je a čo nie je normálne. Ja, Feuerbach nevykazuje prvky klasického činoherného divadla. Je to udalosť v realite času, niečo, čo sa odohráva pred zrakmi divákov v reálnom čase, niečo, do čoho sú vtiahnutí," prezrádza o hre režisér Nvota.

Stano Dančiak sa na svojho Feuerbacha teší napriek tomu, že túto postavu pokladá za maximálne zložitú a ako vraví, dosiaľ nemá žiadnu skúsenosť ani s pobytom v psychiatrickej liečebni. "Keď herec nerozumie textu, ktorý interpretuje, tak mu neporozumie ani divák. To sú spojené nádoby. Vždy sa teším z dramatických postáv a to Feuerbach nepochybne je. Hoci je to náročné, musím sa v ňom vyznať, aby sa v ňom vyznali aj diváci," hovorí o svojej postave hlavný predstaviteľ.

Okrem Stana Dančiaka sa v hre Ja, Feuerbach objaví aj Kamil Mikulčík, Marta Rašlová a študenti Konzervatória v Bratislave Ján Morávek, Tomáš Majláth a Lukáš Dóza. Premiéra hry sa chystá na 13. apríla.

..............................................................................................................
generálny reklamný partner: cestovná kancelária Hydrotour
hlavní reklamní partneri: Eco Invest, Forza Music, Mondi Business Paper SCP Ružomberok
reklamný partner: Produkčný dom FORZA
mediálni partneri: TV Markíza, Rádio Okey, denník Pravda, týždenníky Markíza a Žurnál
11. apríl 2007