Tlačová správa

Ako Tóno hľadal tóny

Štúdio L+S uvedie v nedeľu 4. marca o 15:00 hod. hudobnú rozprávku pre deti od 3 do 85 rokov „Ako Tóno hľadal tóny“.

Pesnička „...my sme predsa kamaráti, ako Tóny nástrojom, keď dáš tóny k ďalším tónom, pesničkou sa potešíš, hľadajme ich teraz spolu, nech sme spolu na tú smolu“ je jedna z piesni, ktorá zaznie v predstavení so živou hudbou v podaní Romana Fédera, Zuzany Haasovej, Petra Barana a Pavla Ivičiča. Rozprávka je o tolerancii a veselom živote so zvieratkami. Predstavenie „Ako Tóno hľadal tóny“ je  obohatené  prvkami grotesky a klauniády. Prostredie a flexibilnosť ukazujú záujem autora zlúčiť viac žánrov: dramatický, tanečný, spevácky a najmä hudobný s nutnosťou vypovedať pred ďaleko širším publikom. Hudobná rozprávka má ambície, ktoré príťažlivosťou živej hudby, živého spevu a dramatizácie, sa chce presadiť vo všetkých vekových kategóriách a všakovakých priestoroch.

Myšlienkou predstavenia je tolerancia medzi ľuďmi bez ohľadu na finančné a rasistické pomery. Ukázať nerozdiel. Priniesť návrat ku kvalitnej, slobodnej a živej hudbe, ako symbol skutočnej hodnoty. Snaha prepojiť priateľov a nepriateľov a dávať ich metaforicky „do jedného vreca“.  Hudobné nástroje ako prvok k priateľstvu, “hudba a spev spája ľudí.“ Rozprávka vytvorí hodnotu rodiny. Deti a rodičia, deti a prarodičia spolu. Farebná Jazzová rozprávka je ako detská omaľovánka plná fantázie bez zažitých bariér.
nbsp;.................................................................................................................................hlavní partneri: Eco Invest, Forza Musicreklamní partneri: Produkčný dom FORZA, Hypernova, Hotel Tatra mediálni partneri: TV Markíza, Rádio Okey,  denník Pravda, týždenník Markíza
21. február 2007