Tlačová správa

Malé manželské zločiny mali v Štúdiu L+S premiéru

Bratislavské Štúdio L+S uviedlo v sobotu večer prvú premiéru tohto roka. Inscenáciu Malé manželské zločiny režisérsky naštudoval Vladimír Strnisko v hlavných úlohách s Martou Sládečkovou a Milanom Lasicom. "Táto komédia je neobyčajne sofistikovaná, no pritom jednoduchá a samozrejmá.
e to odpoveď na telenovely, ktoré nás nútia k nepremýšľaniu, akoby novodobé dramatické sudoku," charakterizuje Malé manželské zločiny Strnisko. Hereckí kolegovia Marta Sládečková a Milan Lasica už neraz spolupracovali, no na javisku sa ako herci stretli len po druhý raz. Ako Jill a Líza, ktorí sú spolu už pätnásť rokov. On sa vracia z nemocnice po úraze hlavy, kde stratil pamäť. Líza sa mu snaží vrátiť spomienky, ale zároveň je to pre ňu šanca ovládnuť situáciu a usmerňovať ich vzťah podľa vlastných predstáv. "Je to na prvý pohľad konverzačka s trošku detektívnym nádychom, ktorá sa dá zahrať veľmi prvoplánovo, ak človek nechce ísť textu pod kožu. Ak chce, potom sa tam objavujú veľmi zaujímavé, nové momenty, ktoré si po prvom prečítaní ani nemusíte všimnúť," hovorí o Malých manželských zločinoch Milan Lasica.
ru napísal francúzsky dramatik Eric-Emmanuel Schmitt, ktorý v roku 2001 získal cenu Francúzskej akadémie za celoživotné dielo. Jeho knihy boli preložené do 35 jazykov a jeho hry sa pravidelne hrajú vo vyše 40 krajinách.
................................................................................................................................
generálni reklamní partneri: Media Partner, cestovná kancelária Hydrotour
mediálni partneri: TV Markíza, Rádio Okey,  denník Pravda, týždenník Markíza
29. január 2007