Tlačová správa

Lenka Filipová uvedie v Štúdiu L+S aj skladby z najnovšieho albumu

Sympatická česká speváčka Lenka Filipová vystúpi už vo štvrtok 14. apríla v bratislavskom Štúdiu L+S. Spolu s dvojicou hudobníkov – Mirkom Linhartom a Seanom Barrym uvedie svoj recitál.

,,Koncert bude mať príjemnú, komornú atmosféru. Je ale veľmi pestrý a nabitý emóciami. Základom je samozrejme výber známych pesničiek zo všetkých Lenkiných vydaných albumov, obohatený o ukážky z gitarovej klasiky, francúzskeho šansónu a írskej ľudovky,“ prezradila o programe recitálu manažérka speváčky Jana Linková.

V Štúdiu L+S odznie aj anglická pesnička, ktorú Filipová vlani spievala na spoločných koncertoch s americkou pesničkárkov Janet Robin a diváci si taktiež môžu vypočuť ukážky z klasického gitarového albumu Concertino, ktorý vyšiel minulý rok.

,,Lenka má k Slovensku veľmi kladný vzťah, pretože je pri každom koncerte cítiť neopakovateľnú a vrúcnu atmosféru. Teší sa aj tentoraz,“ doplnila tiež Linková.

Lenka Filipová
Študovala na pražskom konzervatóriu a na medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži. Od roku 1982, kedy debutovala albumom Zamilovaná, vydala viacero albumov, napr. Quo vadis, Řeka života,Concertino I a II, Tisíc způsobů jak zabít lásku. Úspešne koncertovala aj v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Fínsku, Japonsku, Švajčiarsku, USA a Kanade. V roku 1988 získala Grand Prix na gitarovom festivale v Antilách a v roku 1997 českú Grammy.

Mirek Linhart
Sprevádza Lenku už niekoľko rokov na akustické a elektrické gitary a príjemne ju dopĺňa aj v speve. Je členom známej skupiny YO YO band.

Sean Barry
Sprevádza Lenku predovšetkým pri írskych baladách na keltskú harfu. Výborne hrá aj na akordeón a piano. Vstupenky na Recitál Lenky Filipovej sú v predaji.


b>Generálny reklamný partner: Slovnaft
Hlavní reklamní partneri: Forza Music, VUJE
Reklamní partneri: Produkčný dom FORZA, hotel Tatra, Teddeum
Mediálni partneri: Slovenský rozhlas, Rádio Europa 2, Pravda, .týždeň, Slovenka, Golf, Kam do mesta, Focus, Zoznam.sk, kedykam.sk, SITA,"
12. apríl 2011