Tlačová správa

Hudobná scéna v Štúdiu L+S predstaví jazzové Robert Balzar Trio

Na scéne Štúdia L+S nebude ani v máji chýbať špeciálny koncert. Tentoraz v priestoroch divadla vystúpi pražská jazzová formácia Robert Balzar Trio.

Bratislavskí hudobní fajnšmekri členov Robert Balzar Tria bezpochyby dobre poznajú. Či už z mnohých koncertov formácie Illustratosphere speváka Dana Bártu, zo spolupráce s legendou jazzovej gitary Johnom Abercrombiem alebo z nedávnych úspešných vystúpení projektu Dan Bárta & Robert Balzar Trio. Za 15 rokov svoje existencie však Trio odohralo v Bratislave zatiaľ len jediný samostatný koncert.

Od svojho založenia v roku 1996 nahralo Trio štyri autorské albumy – Travelling (1998), Alone (2000), Overnight (2005), Tales (2008) a album Theyories s dlhoročným hudobným partnerom Danom Bártom (2010). Počas tohto obdobia sa kapela Roberta Balzara (kontrabas) so Stanislavom Máchom (piano) a Jiřím Slavíčkom (bicie) zaradila medzi najrešpektovanejšie zoskupenia českej jazzovej scény a spolupracovala s viacerými poprednými jazzmanmi ako Wynton Marsalis či Craig Handy.

Líder kapely Robert Balzar je nielen vyhľadávaným štúdiovým aj pódiovým hudobníkom, ale aj skvelým jazzovým autorom a aranžérom. Okrem vlastného Tria je od roku 1990 členom sprievodnej kapely šansoniérky Hany Hegerovej, od roku 1998 pôsobí vo funkovej formácií J.A.R. a spolu s ostatnými členmi Tria je spoluzakladateľom sólového projektu Dana Bártu Illustratosphere.

Tvorba Robert Balzar Tria predstavuje jeden z vrcholov českého jazzu, hudobný vývoj kapely však stále pokračuje. „Bratislavčania sa môžu tešiť na aktuálnu špecialitu – Trio predstaví niektoré skladby z pripravovaného nového CD, ktoré je plánované na záver tohto roka a nahrávať by sa malo v New Yorku“ uviedol organizátor koncertu Matej Valdner.

Vstupenky na koncert sú v predaji v sieti Ticketportal a v pokladni Štúdia L+S na Námestí 1. Mája 5 v Bratislave.
21. apríl 2011