Tlačová správa

Májová novinka Štúdia L+S – Valčík náhody

Repertoár Štúdia L+S spestrí od začiatku mája predstavenie Valčík náhody, v ktorom spolu hrajú Zuzana Fialová a Ľuboš Kostelný. Premiéra pôvodnej inscenácie činohry SND, ktorú bude uvádzať Štúdio L+S, je naplánovaná na 7. mája.

Dvoma postavami hry sú Anjel a Žena. Je to však veľmi zvláštne stretnutie. Žena je totiž mŕtva, kdesi na pol ceste medzi životom a smrťou, v predsieni Neba a Pekla, ktorej tak radi hovoríme Očistec. Anjel je v tomto prípade rozhodca: dáva úlohy, “boduje” pokusy Ženy vyrovnať sa s minulosťou, pozorne počúva rekonštrukciu jej životného príbehu a zbiera tak informácie, aby sa stal tým, ktorý určí jej ďalšiu “cestu”.

Kritériá sú však z minúty na minútu nejasnejšie, jeho úsmev širší a ambícia pochopiť ho troskotá. Tak ako snaha Ženy aj v tom poslednom momente (ktorý vylučuje klamstvo a pretvárku) upravovať skutočnosť v prospech pozitívnejšieho výhľadu na svoju “budúcnosť”. Cítime však, že Anjel je čoraz viac osobnejší, stráca nadhľad, akoby ho žena dokonca začala priťahovať. Ovplyvní toto krehké puto aj jeho konečný verdikt?

Zuzana Fialová bola za postavu Ženy nominovaná na Dosky (2007) za najlepší ženský herecký výkon v sezóne 2006/2007.

Dva dni pred premiérou, to znamená 5. mája, je v Štúdiu L+S naplánovaná verejná generálka Valčíka náhody, na ktorú si už možno zakúpiť vstupenky.


b>Generálny reklamný partner: VUJE
Hlavný reklamný partner: Klimex Stone Slovakia
Reklamný partner: Produkčný dom FORZA
Mediálni partneri: TV JOJ, TV Bratislava, Slovenský rozhlas, Pravda, .týždeň, Slovenka, Kam do mesta, Focus, Zoznam.sk, kedykam.sk, SITA, BKIS

29. apríl 2011