Tlačová správa

Fialová a Kostelný sa tešia na premiéru Valčíka náhody

Bratislavské Štúdio L+S uvedie v sobotu 7. mája premiéru hry francúzskeho autora Victora Haima Valčík náhody. Inscenáciu do slovenčiny preložil i režíroval Ľubomír Vajdička a v hlavných úlohách sa objavia populárni slovenskí herci Zuzana Fialová a Ľuboš Kostelný.

On ako anjel a ona ako žena na polceste medzi smrťou a životom. Obaja sa ocitajú v očistci, pričom anjel je rozhodca. Svoju zverenkyňu za jej životné situácie boduje a tak určí, či pôjde do pekla, alebo raja. Príbeh sa zauzľuje, keď jeho rozhodnutia začne ovplyvňovať čosi osobné. Stráca nadhľad a medzi ním a ženou sa objavuje puto.

Podľa režiséra Vajdičku je táto inscenácia možno aj akousi učebnicou toho, ako máme hodnotiť to, čo sme v živote absolvovali. ,,Plynie z nej ponaučenie, že niektoré veci, ktoré urobíme a nie sme s nimi spokojní, na druhom svete budú možno hodnotené pozitívne a naopak,“ povedal na tlačovej konferencii v Štúdiu L+S režisér Vajdička.

Inscenácia je pôvodnou hrou činohry SND, kde sa hrala od roku 2006 do roku 2010. ,,Z repertoáru SND odišla kvôli Ľubošovmu odchodu do Ameriky a po návrate sme už on ani ja neboli členmi SND. Je to však zaujímavá inscenácia a chceli sme ju hrať aj ďalej, už aj s novými skúsenosťami. Som rada, že sa vracia na javisko a do Štúdia L+S, kde sa cítim veľmi dobre,“ uviedla Fialová, ktorá má k tejto inscenácii špecifický vzťah aj z iného dôvodu. „Práve pri jej skúšaní sa zo mňa a Ľuboša stali veľmi dobrí priatelia,” prezradila.

V roku 2007 bola Zuzana Fialová za úlohu v tejto inscenácii nominovaná na divadelné ocenenia Dosky v kategórii Najlepší ženský herecký výkon.


b>Generálny reklamný partner: VUJE
Hlavný reklamný partner: Klimex Stone Slovakia
Reklamný partner: Produkčný dom FORZA
Mediálni partneri: TV JOJ, TV Bratislava, Slovenský rozhlas, Pravda, .týždeň, Slovenka, Kam do mesta, Focus, Zoznam.sk, kedykam.sk, SITA, BKIS,"
5. máj 2011