Tlačová správa

Výkonným riaditeľom Štúdia L+S sa stal Pavol Danišovič

Novým výkonným riaditeľom Štúdia L+S sa od 1. októbra 2011 stal Pavol Danišovič. Doteraz pôsobil ako kreatívny riaditeľ Produkčného domu Forza. S divadlom dlhodobo spolupracuje a už niekoľko rokov patrí k blízkym spolupracovníkom herca, humoristu a konateľa divadla Milana Lasicu.

Danišovič nahradil vo funkcii Martina Stušku, ktorý bol začiatkom tohto roka poverený na dobu určitú vedením divadla a dohľadom nad novými projektami.

Štúdio L+S vstúpilo v septembri 2011 do svojej 29. divadelnej sezóny. Ako umelecká scéna Slovkoncertu vzniklo v roku 1982, ešte ako Štúdio S. Už po niekoľkých mesiacoch sa na jeho doskách objavila dvojica Milan Lasica a Július Satinský, ktorí svojou nezameniteľnou poetikou výrazne ovplyvnili jeho podobu.  V apríli 1999 bolo Štúdio S ako prvé divadlo privatizované a aj pod novým názvom potvrdilo to, čo tu fakticky bolo už niekoľko rokov – zmenilo sa na ŠTÚDIO L+S. Divadlo nemá stály umelecký súbor. V jednotlivých inscenáciách však hosťujú popredné herecké osobnosti. Diváckemu záujmu sa tešia aj  divadelné súbory z Českej republiky a tradičný Festival českého divadla, ktorého 18. ročník sa uskutoční v novembri 2011.
3. október 2011