Tlačová správa

V Štúdiu L+S vystúpi americká speváčka Kim Davis

Festivalom českého divadla, ktorý sa stále teší veľkej diváckej priazni, bude aj tohto roku charakteristický novembrový program Štúdia L+S. Okrem týždňa plného skvelých inscenácií zo susednej Českej republiky a domácich predstavení divadla ako Život na trikrát, Prach, Na fašírky mi nesiahaj či Garderobier sa v štúdiu chystá aj viacero ojedinelých večerov.

Festival českého divadla odštartuje v nedeľu 20. novembra o 19.00, no jeho predzvesťou bude už 6. novembra samostatné predstavenie pražského Divadla Palace s hrou Velká zebra aneb jak že se to jmenujete? V hlavnej úlohe sa predstaví skvelý český herec Ondřej Vetchý.  

Exkluzívnym hosťom novembrového hudobného večera Music a la cARTe bude americká speváčka Kim Davis, ktorá spolu s ,,prekvapením“ z Českej republiky vystúpi na doskách divadla v piatok 18. novembra o 19.00 h.  Sprevádzať ich bude stále hudobnícke trio tohto projektu Rózsa-Valihora-Čekovský. Davis, ktorú v USA preslávila spolupráca s Whitney Houston, Mary J. Blige, Aliciou Keys a ďalšími skvelými interpretmi, nebude na Slovensku po prvý raz. Vlani prijala pozvanie Martina Valihoru a spievala v štyroch slovenských mestách.
 
Spomínaný Festival českého divadla odštartuje 20. novembra hrou pražského Divadla Ungelt – Fígl. Diváci uvidia príbeh bývalej hviezdy stand-up comedy - zabávača, ktorý sa po mŕtvici ocitá na vozíčku a manželka sa dozvedá o jeho pomere s jej sestrou. Návštevníci Štúdia L+S sa počas ďalších šiestich večerov  môžu tešiť aj na predstavenia ako Vratká prkna, Tři muži na špatné adrese, Moje strašidlo, Dukaz, Korespondence V+W.

Vstupenky na novembrové predstavenia Štúdia L+S, vrátane Festivalu českého divadla sú už v predaji.

Generálny reklamný partner: Slovnaft
Hlavní reklamní partneri: Eurosofa, VUJE, TIPOS, Klimex Stone Slovakia, Forza Music, Prvá stavebná sporiteľňa
Reklamní partneri: Komerční banka, BARZZUZ, Europapier Slovakia, Galéria Kvetín, Brantner, Villa Rustica, hotel Tatra, Teddeum, Produkčný dom FORZA
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, Pravda, Slovenka, .týždeň, Golf, Kam do mesta, Focus, Zoznam.sk, kedykam.sk, SITA, BKIS
13. október 2011