Tlačová správa

Štúdio L + S ponúka okrem divadla aj večery s hudbou

Bratislavské divadlo s dlhoročnou tradíciou Štúdio L+S ponúka okrem divadelných inscenácií aj večery s hudbou. Po roku sa na komorné javisko vráti skvelá slovenská vokálna formácia Fragile a svoj prvý koncert bude mať už túto nedeľu v Štúdiu L+S herečka a speváčka Sidi Tobias. Do konca aktuálnej sezóny divákov čakajú aj tri hudobné večery s názvom Music a la cARTe s exkluzívnymi hosťami – Ivou Bittovou, Miroslavom Žbirkom, Honzom Ponocným a Stanom Palúchom.

„Music a la cARTe je večer predovšetkým o zaujímavej hudbe a jej tvorcoch. Preto sa snažíme predstaviť hudobníkov, ktorí  majú hudbu naozaj radi a robia ju naplno bez ohľadu v akom žánri sa pohybujú,“ povedal riaditeľ divadla Pavol Danišovič, ktorý je spolu s Oskarom Rózsom spoluautor projektu.
    
Hosťami aprílového večera (27. apríl 2012) budú klasik československej popovej scény Miroslav Žbirka a pražský gitarista Honza Ponocný so svojím Cirkusom Ponorka. Posledný piatok v máji (25. máj 2012) bude v programe účinkovať aj jedna z najvýraznejších osobností českej hudobnej alternatívnej scény Iva Bittová, slovenský huslista Stano Palúch a hudobník a spevák Braňo Jobus.
Od októbra 2011 patrí úspešnému projektu Music a la cARTe vždy posledný piatok v mesiaci. Stálu zostavu okrem dvoch spomínaných pánov tvoria Martin Valihora a Marián Čekovský. Komorné hudobné večery s výnimočnou atmosférou patria už od svojho začiatku medzi divácky najúspešnejšie tituly divadla. Od svojho vzniku hostili okrem iných aj Lenku Dusilovú, Davida Kollera, Mariána Vargu, Petra Lipu, Jiřího Stivína, Pavla Šporcla, Romana Luknára a Václava Patejdla.

V rámci týchto exkluzívnych večerov účinkovala aj skvelá „a cappella“ formácia Fragile a práve vtedy vznikla myšlienka na ďalšiu spoluprácu, ktorá sa stáva skutočnosťou práve na konci aktuálnej sezóny. Do jej záveru sú na pláne ešte dva koncerty Fragile – 16. mája a 20. júna 2012.

Už túto nedeľu (22. apríl 2012) vystúpi na javisku Štúdia L + S známa slovenská herečka a speváčka Szidi Tobias, ktorá je v súčasnosti na svojom česko-slovenskom turné s programom Ať se dobře děje. Vynikajúca herečka síce už dlhšie hráva v inscenácii Prach, ktorá patrí do repertoáru „Eska“, no so svojím samostatným koncertným vystúpením bude mať na jeho scéne svoju premiéru až teraz. Okrem nových piesní autorskej dvojice Milana Vyskočániho (hudba) a Petra Lipovského (texty) zaznejú aj obľúbené piesne ako napríklad Na hotelu v Olomouci, Milovaná, Tak málo lásky a mnoho ďalších. Szidi Tobias úspešne spolupracuje aj so známou autorskou dvojicou Petr Hapka a Michal Horáček.
Dominantnú časť repertoáru Štúdia L+S tvoria divadelné iscenácie: Rybárik kráľovský, Život na trikrát, Na fašírky mi nesiahaj, Mínus dvaja, Garderobiér, Kumšt, Kontrabas, Iluzionisti, Půldruhé hodiny zpoždění Malé manželské zločiny, Valčík náhody, Prach a Opačné pohlavie.

Hlavní reklamní partneri: TIPOS, hotel Patrícia, Impex Car, Forza Music, Prvá stavebná sporiteľňa
Reklamní partneri: Komerční banka, BARZZUZ, Europapier Slovakia, Galéria kvetín, DONATI fashion, hotel Tatra, Teddeum, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, Pravda, Slovenka, .týždeň, Golf, Kam do mesta, Focus, zoznam.sk, kedykam.sk, SITA, BKIS
19. apríl 2012