Tlačová správa

Štúdio L+S zažije prvýkrát LETO HERECKÝCH OSOBNOSTÍ

Štúdio L+S sa toto leto nezavrie. V júli a auguste privíta sériu pražských predstavení s názvom LETO HERECKÝCH OSOBNOSTÍ. Podujatie ponúkne celkovo desať predstavení. V šiestich tituloch okrem iných účinkujú: Eva Holubová, Ivana Chýlková, Jana Krausová, Anna Šišková, Zuzana Mauréry, Karel Roden a Jan Potměšil. Prvé predstavenie je naplánované na 4. júla. Vstupenky sa predávajú v sieti ticketportal a v pokladnici divadla jednu hodinu pred začatím predstavenia.
"Po prvýkrát sa dvere Štúdia L+S otvárajú aj počas prázdnin. Sme radi, že naša scéna dá priestor skvelým českým hercom v inscenáciách, ktoré určite zaujmú aj našich divákov. Ako pridanú hodnotu ponúkame dobre klimatizované hľadisko, pochopiteľne ak sa leto dovtedy vráti," povedal výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič.
Priestor Letu hereckých osobností 2013, ktoré organizuje Studio DVA Praha, ponúklo tohto roku Štúdio L+S aj nádvorie Zičiho paláca. „Esko“ uvedie desať predstavení šiestich inscenácií. V júli je na programe osem, v auguste dve predstavenia.
Režisér Patrik Hartl napísal pre skvelú herečku Evu Holubovú hru s názvom HVĚZDA. Originálna česká „one woman show“ vtipne odkýva zákulisie domáceho showbiznisu. Hra mala v Prahe premiéru len 25. júna tohto roku a v Štúdiu L+S ju diváci môžu vidieť 4. a 5. júla.
Patrik Hartl režíroval aj ďalšiu komédiu s názvom OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ. V inscenácií, ktorá sa s úspechom hráva už viac ako desať rokov, účinkujú: Karel Roden, Jana Krausová a Marian Roden. Titul je na programe v utorok 16. júla.
Na druhý deň uvedie divadlo francúzsku komornú komédiu Phillipa Claudela O LÁSCE. Režisér Adam Kraus do hry obsadil Janu Krausovú a Karla Rodena.
V nedeľu 21. a v pondelok 22. júla budú v Esku hosťovať nielen české, ale aj slovenské herečky: Anna Šišková/Zuzana Mauréry, Jana Krausová, Jitka Schneiderová/Gabriela Míčová a Vojtěch Kotek. Hru britského dramatika Arnolda Weskera o troch priateľkách režírovala Darina Abrahámová.
Posledným júlovým titulom je hra Mira Gavrana VŠE O MUŽÍCH. V tragikomédii o mužoch pre ženy účinkuje opäť herecká dvojica Jana Krasová a Karel Roden. Predstavenia sú naplánované na 24. a 25. júla.
V auguste prídu pražskí umelci dvakrát hosťovať s inscenáciou s názvom HLAVA V PÍSKU. Komédiu o milostnom príbehu, ktorý dojal celé Maďarsko režíroval Patrik Hartl. 9. a 10. augusta bude javisko Štúdia L+S patriť trojici hercov: Ivana Chýlková, Jan Potměšil a Jana Stryková. Repertoár Štúdia L+S uzavrie jubilejnú tridsiatu sezónu 28. júna hudobným večerom Music a la cARTe.

Jubilejnú tridsiatu sezónu podporujú:
Generálni reklamní partneri: Slovenská sporiteľňa, Mediworx software solutions
Hlavní reklamní partneri: Tempest, PPC Power, Forza Music, Forza CZ
Reklamní partneri: Komerční banka, Slovnaft, Barzzuz, Europapier Slovakia, hotel Tatra, Teddeum, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, mesačníky Golf Revue, Kam do mesta, internetové portály zoznam.sk a kedykam.sk, tlačová agentúra SITA a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

Zuzana Golianová
28. 6. 2013, v Bratislave Štúdio L+S

28. jún 2013