Tlačová správa

Štúdiu L+S uvedie výnimočný koncert LACO DECZI & CELULA NEW YORK

     Záver jubilejnej tridsiatej sezóny bude v Štúdiu L+S zameraný viac na hudbu. Okrem divadelných predstavení a tradičného hudobného večera  Music a la cARTe sú na programe aj koncerty; jeden z nich nesie názov  Laco Deczi & Celula New York. Milan Lasica ho osobne uvedie už túto stredu 12. júna.

     „Laco Deczi už 27 rokov žije v USA, ale raz do roka príde na turné po Česko – Slovensku. Sme radi, že tento legendárny slovenský jazzman, trubkár, cimrmanológ, svojrázny spisovateľ a maliar vystúpi aj u nás v Štúdiu L+S,“ povedal výkonný riaditeľ divadla Pavol Danišovič. 
     Laco Deczi sa najprv presadil do absolútnej jazzovej špičky v Československu. Od roku 1986 žije v USA, kde doteraz hrá v prestížnych jazzových kluboch v New Yorku. Zahrali si s ním takí jazzmani ako Elvin Jones, Dave Weckl alebo Sonny Constanzo. Laco Deczi & Celula New York je americko-česko-slovenský projekt zostavený z vynikajúcich hudobníkov.
     Nasledujúci týždeň (18. júna) je na programe divadla koncert Miro Žbirka a Rádio Viva Abbey Road Night. Výnimočný projekt bude mať v Štúdiu L+S svoju slovenskú premiéru. Posledný piatok v mesiaci bude už tradične patriť hudobnému večeru Music a la cARTe. Sezónu ukončí 29. júna hosťovanie v Strážkach s titulom Na fašírky mi nesiahaj.

 

 

Jubilejnú tridsiatu sezónu podporujú:

Generálni reklamní partneri: Slovenská sporiteľňa, Mediworx software solutions
Hlavní reklamní partneri: Tempest, PPC Power, Forza Music, Forza CZ
Reklamní partneri: Komerční banka, Slovnaft, Barzzuz, Europapier Slovakia, hotel Tatra, Teddeum, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, mesačníky Golf Revue, Kam do mesta, internetové portály zoznam.sk a kedykam.sk, tlačová agentúra SITA a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

 

  

Zuzana Golianová                                                11. 6. 2013, v Bratislave

11. jún 2013