Tlačová správa

Hosťami júnového Music a la cARTe budú: Zuzana Mauréry, Michal Prokop a Ľuboš Andršt

     Aktuálnu jubilejnú tridsiatu sezónu uzavrie na javisku  Štúdia L+S hudobný večer s názvom Music a la cARTe. Posledný júnový piatok bude patriť stabilnému triu Rózsa – Valihora – Vizváry a hosťom: Zuzane Mauréry, Michalovi Prokopovi a Ľubošovi Andrštovi. Hudobnú časť  slovom prevedie spoluautor projektu Pavol Danišovič.
     V
 júni sú na programe divadla aj dva koncerty; prvý z nich -  Laco Deczi & Celula New York uvedie Milan Lasica, druhý má názov Miro Žbirka a Rádio Viva Abbey Road Night.

     "Na posledné vydanie Music a la carte v tejto sezóne sme pripravili hudobné, aj muzikantské fajnovosti,“ povedal Pavol Danišovič, ktorý je spolu s hudobníkom Oskarom Rózsom autorom projektu. Music a la cARTe uvedie „Esko“ v piatok 28. júna 2013 o 20.00 hodine; hudobný večer prináša Slovak Telekom.
     Herečka Zuzana Mauréry je známa ako skvelá speváčka a vynikajúca muzikálová herečka. Účinkuje od Bratislavy, cez Brno až do Prahy a má za sebou úspešné pôsobenie vo Viedni. V Štúdiu L+S účinkuje tiež v inscenácii 69 vecí lepších než sex. Michal Prokop je matadorom českej rockovej scény. Za všetky albumy treba spomenúť Kolej Yesterday s kapelou Framus Five.  Aj v súčasnosti spieva a nahráva. Okrem toho už trinásť rokov moderuje obľúbenú televíznu talk show Krásný stráty. S Michalom Prokopom príde aj jeho súpútnik Luboš Andršt. Doménou excelentného gitaristu a skladateľa je jazz a blues. Vydal desiatky albumov a spolupracoval s domácou, aj zahraničnou muzikantskou extraligou, naparíklad aj so slávnym B.B.Kingom.
      Od začiatku kalendárneho roku sa v rámci exkluzívneho hudobného večera Music a la cARTe vystriedalo nemálo slovenských aj českých hostí, medzi inými aj: Matúš Jakabčic, Longital, Ondřej Brzobohatý, Vladimír Mišík, Ivan „King“ Vereš, Marián Čekovský, súrodenci Ulrychovci  a Zuzana Mojžišová.

 

 

 

Jubilejnú tridsiatu sezónu podporujú:

Generálni reklamní partneri: Slovenská sporiteľňa, Mediworx software solutions
Hlavní reklamní partneri: Tempest, PPC Power, Forza Music, Forza CZ
Reklamní partneri: Komerční banka, Slovnaft, Barzzuz, Europapier Slovakia, hotel Tatra, Teddeum, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, mesačníky Golf Revue, Kam do mesta, internetové portály zoznam.sk a kedykam.sk, tlačová agentúra SITA a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

 

  

Zuzana Golianová                                                                                                3. 6. 2013, v Bratislave

3. jún 2013