Tlačová správa

V júni bude v Štúdiu L+S koncertovať LACO DECZI a MIRO ŽBIRKA s projektom Abbey Road Night.

     Záver jubilejnej tridsiatej sezóny bude v Štúdiu L+S zameraný viac na hudbu. Okrem divadelných predstavení a tradičného hudobného večera  Music a la cARTe sú na programe aj dva koncerty; prvý z nich -  Laco Deczi & Celula New York uvedie Milan Lasica, druhý má názov Miro Žbirka a Rádio Viva Abbey Road Night. Aktuálnu sezónu uzavrie 29. júna hosťovanie predstavenia Na fašírky mi nesiahaj v Kaštieli Strážky.    

     „Laco Deczi už 27 rokov žije v USA, ale raz do roka príde na turné po Česko – Slovensku. Sme radi, že tento legendárny slovenský jazzman, trubkár, cimrmanológ, svojrázny spisovateľ a maliar vystúpi aj u nás v Štúdiu L+S,“ povedal výkonný riaditeľ divadla Pavol Danišovič.
     Laco Deczi sa najprv presadil do absolútnej jazzovej špičky v Československu. Od roku 1986 žije v USA, kde doteraz hrá v prestížnych jazzových kluboch v New Yorku. Zahrali si s ním takí jazzmani ako Elvin Jones, Dave Weckl alebo Sonny Constanzo. Laco Deczi & Celula New York je americko-česko-slovenský projekt zostavený z vynikajúcich hudobníkov. Koncert v stredu  12. júna osobne uvedie veľký fanúšik a priateľ Laca Decziho, Milan Lasica.
    V utorok 18. júna bude javisko „Eska“ patriť koncertu s názvom Miro Žbirka a Rádio Viva Abbey Road Night. Miro Žbirka je spevák a skladateľ, ktorého kariéra je spojená s legendárnou kapelou The Beatles. Abbey Road je ulica v Londýne, po ktorej je pomenované najslávnejšie nahrávacie štúdio na svete, kde nahrával práve The Beatles. Miro Žbirka v ňom tiež nahrával a tak vznikol nápad projektu, ktorý by všetko toto spojil. Navyše Rádio Viva je jeho mediálnym partnerom. Z týchto súvislostí vychádza aj dramaturgia koncertu a hostia. Jedným z nich je spevák, gitarista a skladateľ Ged Maloney. Vyrastal pri Liverpoole, ako mladík už hral v legendárnom Cavern clube (liverpoolsky klub, kde začínali Beatles). Výnimočný projekt bude mať v Štúdiu L+S svoju slovenskú premiéru.
     Hosťami júnového Music a la cARTe budú: Zuzana Mauréry, Michal Prokop a Luboš Andršt. Tradičná zostava: Oskar Rózsa, Martin Valihora, Eugen Vizváry a Pavol Danišovič nastúpi v Štúdiu L+S v posledný piatok v mesiaci - 28. júna. Hudobný večer prináša Slovak Telekom.
     Jún v „Esku“ to je aj deväť večerov s komécdiami: 69 vecí lepších než sex, Malé manželské zločiny, Mínus dvaja, Kumšt, Shirley Valentine, Půldruhé hodiny spoždení, Rybárik kráľovský a Opačné pohlavie.

 

 

 

 

Jubilejnú tridsiatu sezónu podporujú:

Generálni reklamní partneri: Slovenská sporiteľňa, Mediworx software solutions
Hlavní reklamní partneri: Tempest, PPC Power, Forza Music, Forza CZ
Reklamní partneri: Komerční banka, Slovnaft, Barzzuz, Europapier Slovakia, hotel Tatra, Teddeum, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, mesačníky Golf Revue, Kam do mesta, internetové portály zoznam.sk a kedykam.sk, tlačová agentúra SITA a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

  

 

Zuzana Golianová                                                                                                20. 5. 2013, v Bratislave

20. máj 2013