Tlačová správa

Začiatok sezóny sa v Štúdiu L+S ponesie v znamení očakávanej premiéry Ani za milión!

Očakávaná premiéra, ale aj večer so Zuzanou Kronerovou alias Shirley Valentine či 69 vecí lepších než sex čakajú na priaznivcov Štúdia L+S hneď v úvode novej, v poradí 31. sezóny. Tá sa začne 10. septembra uvedením jednej z najnovších inscenácií divadla – trpkou komédiou 69 vecí lepších než sex. Pôvodná slovenská hra, ktorú napísala i režírovala Eva Borušovičová, ponúka rady čo s manželským stereotypom, neverou, príťažlivosťou iných mužov, krízami rodičovstva, lákadlami v podobe výpredajov, sezónnych depresií, úzkostných spomienok a dobre vychladeného bieleho v chladničke. Trpká komédia je okrem iného aj o akejsi rozdvojenosti v nás.


Už 20. septembra sa priaznivci Štúdia L+S  môžu tešiť na očakávanú premiéru, ďalšiu bravúrnu komédiu ANI ZA MILIÓN! Hru autorskej dvojice Michaely Doleželovej a Romana Vencla režíroval Jakub Nvota a do hlavných postáv obsadil Kamilu Magálovú a Mariána Geišberga.  A čo má spoločné spustnutý strážca majáku s madam z najvyššej francúzskej spoločnosti? No predsa vôbec nič! Napriek tomu spolu strávia deň a noc na bohom zabudnutom mieste, bojujú o holý život, majú spoločné tajomstvo, ktoré navždy spojí ich životy. V tejto brilantnej detektívnej komédii je totižto všetko inak, než sa zdá a isté je len to, že za humornými situáciami sa ukrýva vrah… Inscenácia je na programe aj 21. a 22. septembra.

V septembri sa diváci môžu tešiť aj na skvelú monodrámu Shirley Valentine so Zuzanou Kronerovou v hlavnej úlohe. ,,Je to žena, ktorá ma na viac, než žije,“ povedala o svojej postave Shirley Valentine herečka Zuzana Kronerová v roku 2004, keď mala táto úspešná komédia svoju premiéru v pražskom Café Teatr Černá labuť. Štúdio L+S ju uvedie 26. septembra.

A nepochybne nezabudnuteľnou bude pre každého diváka aj inscenácia Prach alebo dvaja Maďari sa zbláznili, v ktorej excelujú Szidi Tobias a Attila Mokos. Autor György Spiró príbehom manželského páru, ktorý vyhrá hlavnú výhru v lote, reflektuje dobre známe spoločenské i intímne rodinné problémy. Hra sa odohráva v jednej kuchyni počas jedného popoludnia. S humorom a nadhľadom rieši však široké spoločenské problémy.

31. sezónu Štúdia L+S podporujú:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: mediworx software solutions, PPC Power, Forza Music, Forza CZ
Reklamní partneri: Slovnaft, Barzzuz, Europapier Slovensko, KVETNET, hotel Tatra, Teddeum, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, mesačníky Golf Revue, Kam do mesta, kedykam.sk, tlačová agentúra SITA a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

28. august 2013