Tlačová správa

Nová komédia Štúdia L+S Ani za milión!

Prvou premiérou novej, v poradí 31. sezóny Štúdia L+S bude autorská detektívna komédia Ani za milión!, ktorú pre divadlo napísala dvojica Michaela Doleželová a Roman Vencl.

„Myslím, že nie je celkom všedné uviesť pôvodnú hru. Aj keď tentoraz nie slovenských, ale českých autorov. Zručne napísanú komédiu sme zverili Jakubovi Nvotovi, ktorý obsadil Kamilu Magálovú a Mariána Geišberga. Pred pár rokmi s nimi naštudoval v našom divadle hru Frankie a Johnny. Ak sa v súčasnej inscenácii zaskvejú tak ako vtedy, máte sa, vážení diváci, na čo tešiť,“ hovorí riaditeľ Štúdia L+S Milan Lasica. Premiéra hry Ani za milión! sa uskutoční 20. septembra a diváci v Bratislave ju budú môcť v septembri vidieť ešte dva razy. Divadlo s ňou 28. septembra vycestuje aj do Košíc.

Čo má spoločné spustlý strážca majáku s madam z najvyššej francúzskej spoločnosti? No predsa vôbec nič! Napriek tomu spolu strávia deň a noc na bohom zabudnutom mieste, bojujú o holý život, majú spoločné tajomstvo, ktoré navždy spojí ich životy. V tejto brilantnej detektívnej komédií je totižto všetko inak, než sa zdá a isté je len to, že za humornými situáciami sa ukrýva vrah…

Niekto tvrdí, že komédia a tragédia sú rôzne uhly pohľadu na istú skutočnosť. Človek sám pre seba tieto uhly mení a tak prechádza v živote od smiechu k plaču celkom voľne, rýchlo a náhodne,   pričom   stále   rieši   rovnaké   veci.   ,,Istí   vedci   zistili,   že   náš mozog   údajne   nedokáže   byť   dlhodobo   šťastný,   ale   nedokáže byť ani dlhodobo nešťastný. Oboje spôsobujú zložité chemické procesy, ktoré v malom množstve vyvolávajú či už eufóriu alebo smútok – každopádne nám, predovšetkým nášmu mozgu, dlhodobo škodia. Áno, aj trvalé šťastie zabíja. A tak sa mozog bráni. Ako sa už môže taký mozog brániť – najčastejšie myslením. A začne rýpať a vŕtať a pochybovať a špekulovať, aby aj v tom zlom našiel niečo dobré a aj v tom dobrom našiel nejaký kaz. A tak človek mení názor, preháňa, dramatizuje... Preto sa postavy v tomto príbehu zbližujú vlastne tak, že sa neustále rozchádzajú. A preto Jacqueline chce zabiť svojho muža iba tak pre nič. Je desivé, že tento dôvod je oveľa reálnejší, ako čokoľvek konkrétne, čo by si autori   vymysleli.   Skutočne,   videl   som   štatistiky,   neverili   by  ste, ale najčastejšie sa zabíja iba tak. Pre maličkosti. Pôsobí to absurdne a komicky, to je pravda... z istého uhla pohľadu...,“ uviedol na margo príbehu inscenácie režisér Jakub Nvota.

Hudbu k inscenácii skomponoval Kamil Mikulčík text titulnej piesni v podaní Zdenky Trvalcovej napísala Lucia Hurajová. Scénu a kostýmy vytvoril pre inscenáciu Peter Čanecký.

Uvedením hry Ani za milión! otvára Štúdio L+S svoju 31. sezónu  a zároveň pokračuje v tradícii v čo najväčšej miere dávať priestor pôvodným autorským textom.


Generálni reklamní partneri: Slovenská sporiteľňa, mediworx software solutions
Hlavní reklamní partneri: Tempest, PPC Power, Pow-en
Reklamní partneri: Tescoma, Hotel Tatra
Mediálni partneri: Rádio Europa 2, Pravda, Slovenka, .týždeň, Kam do mesta, Slovak Lines, rozhovory.sk, kedykam.sk, SITA Slovenská tlačová agentúra, BKIS, Produkčný dom Forza

17. september 2013