Tlačová správa

Štúdio L+S chystá v novej sezóne dve premiéry

  • Tomáš Maštalír a Marián Miezga v prvej premiére novej sezóny
  • Prvé nakrúcanie Show Jana Krausa v Štúdiu L+S už 12. septembra
  • Festival českého divadla začne 4. novembra
  • Pokračovanie tradície večerov Music a la carte


Kvalitný humor, dve nové divadelné inscenácie, koncerty uznávaných hudobníkov, Festival českého divadla, ale aj výstavy slovenských a českých výtvarníkov a Show Jana Krausa. To všetko charakterizuje nadchádzajúcu, 32. divadelnú sezónu Štúdia L+S, ktorá odštartuje 10. septembra úspešnou hrou Evy Borušovičovej 69 vecí lepších než sex.

"Aj táto sezóna pokračuje v línii rozširovania autorského a hereckého zázemia. Sme radi, že nám diváci fandia a stále pribúdajú. Divadlo je beh na dlhé trate, treba sa stále udržiavať v dobrej kondícii a o to sa snažíme," hovorí výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič.

V septembri sa diváci môžu tešiť na tradičné tituly, ale aj na novinku v programe divadla, ktorou je populárna Show Jana Krausa. Do konca roka 2014 sa bude v priestoroch Štúdia L+S nakrúcať celkovo štyrikrát. V septembri odštartuje aj štvrtá sezóna večerov ,,nielen“ o hudbe - Music a la carte. Stále je však o čom hovoriť a koho počúvať. Vždy raz za mesiac (v piatok) sa na pódiu Štúdia L+S stretnú vynikajúci umelci, ktorých spoločným menovateľom je schopnosť zaujať. Ide nielen o stretnutie hudobníkov, ale priestor dostávajú aj výtvarníci, spisovatelia, básnici, režiséri, herci, tanečníci, fotografi a ľudia, ktorých by ste tam možno nečakali.

Na október je naplánovaná prvá premiéra – Na východe nič nové. Pod režisérskou taktovkou Eduarda Kudláča si v nej zahrajú Tomáš Maštalír a Marián Miezga. Brilantné dialógy dvoch priateľov, ktorí s humorom a iróniou hľadajú odpovede na všedné aj nevšedné životné pravdy, určite pobavia a nechajú priestor na zamyslenie sa. Kto vymyslel žiarovku, telefón, alebo pivo, kde sme vlastne doma, načo je nám sklo a aj tá vodka im chutí...Bude to veselé.

V novembri si na svoje prídu všetci priaznivci Festivalu českého divadla, ktorý sa začne 4. novembra. Na programe je osem predstavení a stalo sa už akýmsi pravidlom, že ho otvára Divadlo Járy Cimrmana. Svoju tvorbu však príde na Slovensko predstaviť aj ďalších šesť scén zo susedných Čiech - Buranteatr Brno, Divadlo Bolka Polívky, Divadlo v Řeznické, Divadlo Na Zábradlí, Divadelní spolek Kašpar a Divadlo Viola.
 
Ďalšia premiéra tejto sezóny so zatiaľ pracovným názvom Štyridsaťpäť rokov po matúre je naplánovaná na druhú polovicu marca a mala by byť v čisto dámskej verzii. Prezrádzať vopred obsadenie by zatiaľ bolo predčasné. Určite však pôjde o divácky atraktívne divadelné osobnosti.

Divadlo by chcelo pokračovať aj v projekte Leto v Štúdiu L+S, ktoré tento rok zaznamenalo veľmi dobré ohlasy. Malo by opäť ísť o exkluzívnu sériu hudobných koncertov a predstavení, v ľahkom „letnom“ duchu.


32. sezónu Štúdia L+S podporujú:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Forza Music, GA Group
Reklamní partneri: Ortika, Barzzuz, Europapier Slovensko, hotel Tatra, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Jemné, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, OK magazín Slovensko, GOLF Revue, Kam do mesta, webnoviny.sk, kedykam.sk a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

4. september 2014