Tlačová správa

Októbrové Štúdio L+S aj s premiérou - Na východe nič nové

  • Maštalír a Miezga v novej hre Štúdia L+S
  • legendárny jazmann Laco Deczi a Celula New York
  • okrúhla repríza Iluzionistov
  • päť predstavení mimo Bratislavy
Na východe nič nové - taký dostala názov nová inscenácia Štúdia L+S , ktorá bude mať premiéru 26. októbra. Diváci v nej uvidia skvelých hercov Tomáša Maštalíra a Mariána Miezgu, ktorým bude sekundovať skvelá Dada Gudabová so svojím neodmysliteľným humorom. Brilantné dialógy dvoch priateľov, ktorí s humorom a iróniou hľadajú odpovede na všedné aj nevšedné životné pravdy. Kto vymyslel žiarovku, telefón, alebo pivo, kde sme vlastne doma, načo je nám sklo a aj tá vodka im chutí...Režisérsky hru Jevgenija Griškovca spracoval Eduard Kudláč, ktorý s divadlom spolupracuje už na druhom titule.

V októbri sa milovníci divadla a hlavne kvalitného humoru môžu tešiť aj na ďalšie inscenácie i jeden mimoriadny koncert legendy. Hneď v úvode mesiaca, 1. októbra, uvedie divadlo veselú inscenáciu 69 vecí lepších než sex, v ktorej exceluje Diana Mórová, Marián Miezga, Zuzana Mauréry či Marián Mitaš.

Ostrieľaný moderátor Jan Kraus bude svoju show nakrúcať 6. októbra a jeho hosťami budú opäť nepochybne zaujímaví hostia. V jemne pozmenenej zostave bude divadlo od októbra uvádzať inscenáciu Spomínam na Paríž. Herečku Evu Sakálovú, ktorá vycestovala študijne do zahraničia, nahradí už 12. októbra rovnako skvelá Zuzana Šebová. O hre Milana Lasicu – Listy Emilovi, ktorú divadlo uvedie 19. októbra  sa dá povedať, že si získala svojich stálych návštevníkov. Viacerí ju už videli niekoľkokrát.

Výnimočný hudobný večer čaká Štúdio L+S 25. októbra, kedy Milan Lasica uvedie legendárneho jazzmana, ale aj svojrázneho humoristu a veľkého fabulátora Laca Decziho a jeho skupinu Celula New York. V divadle hrali aj minulý rok a keďže zožal veľký úspech, repríza na seba nenechala dlho čakať.

Milan Lasica je vo svojom divadle jednoznačne najaktívnejším hercom. Aj v druhej polovici októbra ho divák uvidí v niekoľkých inscenáciách za sebou. Tou prvou je hra Mínus dvaja, v ktorej spolu s Milanom Lasicom hrá aj český herec a komik Bolek Polívka a v inscenácii Půldruhé hodiny zpoždění hrá Lasica už niekoľko rokov s výbornou českou herečkou Danielou Kolářovou. Špeciálne výročie – 100. reprízu – oslávi  30. októbra hra Iluzionisti,  v ktorej po boku Milana Lasicu hrajú Zuzana Fialová a Ady Hajdu. 

Divadlo a herci potešia aj divákov mimo Bratislavy. Počas októbra dostali pozvanie do Dolného Kubína, Košíc, Prostějova, Prahy a Humenného. A záver októbra, ktorý pripadne na piatok 31.10., nebude  v divadle chýbať ani Music a la carte.

Vstupenky sú v predaji od 10. septembra.

32. sezónu Štúdia L+S podporujú:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Forza Music, GA Group
Reklamní partneri: Ortika, Barzzuz, Europapier Slovensko, hotel Tatra, Produkčný dom Forza
Mediálni partneri: Rádio Jemné, denník Pravda, týždenníky Slovenka a .týždeň, OK magazín Slovensko, GOLF Revue, Kam do mesta, webnoviny.sk, kedykam.sk a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko

11. september 2014