Tlačová správa

Október v Štúdiu L+S aj s premiérou Skaza Titaniku

  • Malachovský a Kubovčík v novej hre Skaza Titaniku
  • Režisér Karol Vosátko na doskách  Štúdia L+S
  • Jana "Uriel" Kratochvílová, Ebam Thierry, Katarína Zacharová  hosťami Music a la carte
  • Vstupenky na predstavenia v novom systéme www.predpredaj.sk!

Nová inscenácia Štúdia L+S Skaza Titaniku bude mať premiéru 24. októbra. Režisér Karol Vosátko do nej obsadil dvoch skvelých hercov, ktorí sú známi skôr z komediálnych titulov – Sväťa Malachovského a Michala Kubovčíka.
Príbeh o ľudskej márnivosti je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Aj preto je text hry, ktorý upravil Milan Lasica, iba inšpiráciou pre dvoch hercov – klaunov, ktorí takmer dve hodiny v plnom nasadení nielen zabávajú, ale ako správni klauni, povedia aj to, čo si iní dovoliť nemôžu...

V októbri sa milovníci divadla a hlavne kvalitného humoru môžu tešiť aj na ďalšie inscenácie. Hneď v úvode mesiaca, 4. októbra, uvedie divadlo inscenáciu Na Východe nič nové, v ktorej excelujú Tomáš Maštalír a Marián Miezga. Výborne im sekunduje Dada Gudabová a diváci sú v tejto hre bližšie k hercom ako inokedy.

Kamila Magálová a Marián Geišberg hrajú spoločne v detektívnej komédii Ani za milión!, v ktorej je všetko inak, než sa zdá. Isté je len to, že za humornými situáciami sa ukrýva vrah...Divadlo ich napínavý príbeh popretkávaný zábavnými komentármi a scénkami uvedie 9. októbra.

Najnovšia hra uplynulej sezóny – komédia Tri grácie z umakartu je na programe divadla 10. októbra. Mená ako Kamila Magálová, Marta Sládečková a Petra Polnišová sú zárukou toho, že o veselý večer bude mať divák postarané. Dve sestry, ktoré sa po rokoch stretávajú v nie práve najšťastnejšom období, sa snaží dať dokopy ich dcéra a neter v jednom. Tá  síce tiež nemá ružové vyhliadky do budúcnosti, ale berie život viac s nadhľadom.

Plejáda skvelých hercov hrá aj v predstavení 69 vecí lepších než sex, ktorá je na programe 11. októbra. Áno, divák sa v nej svojim spôsobom dozvie odpovede na otázky čo je lepšie než sex, tajomstvo šťastného manželstva či ako prežiť výchovu dieťaťa v puberte. Ale aj to, ako sa zabaviť, keď vám nič nevychádza.

Na programe divadla sú počas októbra aj hry ako Opačné pohlavie, Mínus dvaja či na Fašírky mi nesiahaj. Novú inscenáciu Skaza Titaniku uvedie divadlo počas októbra hneď tri krát – 24., 28. a 29. októbra.

Posledný piatok v mesiaci 30.októbra je už tradične venovaný večeru
Music a la carte a hosťami Pavla Danišoviča budú tentoraz Jana "Uriel" Kratochvílová, Ebam Thierry, Katarína Zacharová.

Vstupenky na predstavenia sú od 10. septembra k dispozícii v pokladni
Štúdia L+S a po novom na www.predpredaj.sk.


33. sezónu Štúdia L+S podporujú:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Tempest, SAM - Shipbuilding and Machinery, Torbia, LGM
Reklamní partneri: Ortica, Barzzuz, Forza Music, Hotel Tatra, Forza
Mediálni partneri: Rádio Jemné, Pravda, Slovenka, .týždeň, Forbes, Golf Revue, Kam do mesta, webnoviny.sk, kedykam.sk, BKIS
29. september 2015