Tlačová správa

Silvester v Štúdiu L+S s Lasicom, Kňažkom a Emíliou Vášáryovou

Humor má nekonečne mnoho podôb, ale jeho spoločným menovateľom je myslenie, pohrávanie sa s myslením, duchaplnosť, ale aj múdrosť. Taký bude aj záver roka v Štúdiu L+S, ktoré v posledný deň roku 2015 uvedie komédiu Rybárik kráľovský v hlavých úlohách s Milanom Lasicom, Milanom Kňažkom a Emíliou Vášáryovou. Anglická konverzačná komédia je v spôsobe humoru sokratovská, múdra, ale aj plná paradoxov, iskrenia ducha, krutého sarkazmu, hravej irónie a toto všetko vyvažuje až sentimentálnou láskavosťou a zhovievavosťou ku každodenným slabostiam človeka. Silvestrovské predstavenie, ktoré je vždy spojené aj s malým prekvapením, sa každoročne teší veľkému záujmu verejnosti.

V decembri však diváci milujúci humor môžu navštíviť aj ďalšie skvelé komédie Štúdia L+S. Najnovší titul divadla Skaza Titaniku, ktorý vyvoláva v hľadisku doslova salvy smiechu, je na programe 2., 15. a 16. decembra. Jeho hlavní protagonisti Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík majú od divákov samé dobré odozvy. John Fiske napísal vtipnú paródiu pre dvoch hercov, ktorí špekulujú nad tým, ako by si skazu Titaniku zahrali, keby tú možnosť mali. Milan Lasica pôvodný nápad rozvinul, text upravil a vznikla hra plná humoru sebairónie a klaunských gagov.

Dámska zostava v inscenácii Tri grácie z umakartu tiež vyvoláva útoky na bránicu len v tom dobrom slova zmysle. Trpká komédia o stretnutí, ktoré raz muselo prísť, ale aj tak bolo nečakané tiež patrí k najnovším predstaveniam divadla. S Kamilou Magálovou, Martou Sládečkovou a Petrou Polnišovou sa diváci môžu spoločne zasmiať 8., 9., a 17. decembra.  

Počas decembra sa však diváci určite zasmejú aj na komediálne ladených inscenáciách ako Malé manželské zločiny (11.12.), Iluzionisti (12.12.), Opačné pohlavie (13.12), Ani za milión (28.12.) alebo Na fašírky mi nesiahaj (29.12.).

Tradičný posledný piatok v mesiaci s názvom Music a´la cARTe sa kvôli vianočným sviatkom odohrá o týždeň skôr - 18.12. Jeho hosťami budú Jana Kocianová, Zuzana Mikulcová a Jana Andevská.

Vstupenky na predstavenia sú od 10. novembra k dispozícii v pokladni Štúdia L+S a na www.predpredaj.sk.
________________________________________________________________________

33. sezónu Štúdia L+S podporujú:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Tempest, SAM - Shipbuilding and Machinery, Torbia, LGM
Reklamní partneri: Ortica, Barzzuz, Forza Music, Hotel Tatra, Forza
Mediálni partneri: Rádio Jemné, Pravda, Slovenka, .týždeň, Forbes, Golf Revue, Kam do mesta, webnoviny.sk, kedykam.sk, BKIS

11. november 2015