Tlačová správa

Február v Štúdiu L+S aj s premiérou hry MENO

Novou hrou v repertoári Štúdia L+S sa od februára 2016 stane inscenácia MENO, ktorú v Štúdiu L+S režíruje Jakub Nvota. S podtitulom: Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám.

Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. Keď Elisabethin brat  Vincent so svojou tehotnou ženou Annou a rodinným priateľom Claudom prídu ku Garaudovcom na večeru, spustí sa séria dohadov o tom, aké meno chcú dať budúci rodičia svojmu dieťaťu. Nevinné priateľské rozhovory pri večeri napokon vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zásadne zasahujú do života celej rodiny. Inscenácia Meno alebo Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám, zaručene prostredníctvom skvelého obsadenia a mimoriadneho situačného humoru pobaví každého diváka. Predpremiéra a premiéra sa uskutočnia 21. a 22. februára. Účinkujú: Zuzana Mauréry, Vladimír Hajdu, Richard Stanke, Lucia Hurajová a Kamil Mikulčík.

Vo februári sa diváci Štúdia L+S môžu tešiť aj na skvelé komédie 69 vecí lepších než sex a Tri grácie z umakartu. Už 107. reprízu predstavenia Iluzionisti odohrá Milan Lasica, Ady Hajdu a Zuzana Fialová 10. februára. Slovný i situačný humor na jednotku a stret dvoch odlišných ľudí - mladej, energickej, mierne idealistickej začínajúcej spisovateľky a starnúceho, zatrpknutého, skeptického až cynického herca vytvára dobré zázemie pre vtipné situácie i dialógy.

Hra Na fašírky mi nesiahaj, ktorú odohrajú 13. februára, je excelentým divadelným koncertom Milana Kňažka a Milana Lasicu.  Hra je inšpirovaná textami Jevgenija Griškovca, ruského dramatika a herca, ktorý je v Rusku nesmierne populárny; u nás neznámy. „Z jeho textov som si vyberal podľa chuti. Niekedy témy ako cestovanie, okradnutie, niekedy aj formulácie /vynálezy/ a niekedy nič. Napríklad telefonický rozhovor. Ten sme s J. Satinským hrali v šesťdesiatom šiestom v programe Večer pre dvoch, teda rok pred Griškovcovým narodením,“ napísal do bulletinu autor hry Milan Lasica.

V februári sa diváci môžu tešiť aj na hry Opačné pohlavie, Malé manželské zločiny, Ani za milión, Rybárik kráľovský, Život na trikrát. Ale aj na tradičný, posledný piatok v mesiaci – Music a´la cARTe.

Vstupenky na predstavenia sú už v predaji v pokladni Štúdia L+S a na www.predpredaj.sk.
________________________________________________________________________

33. sezónu Štúdia L+S podporujú:
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Tempest, SAM - Shipbuilding and Machinery, Torbia, LGM
Reklamní partneri: Ortica, Barzzuz, Forza Music, Hotel Tatra, Forza
Mediálni partneri: Rádio Jemné, Pravda, Slovenka, .týždeň, Forbes, Golf Revue, Kam do mesta, webnoviny.sk, kedykam.sk, BKIS

19. január 2016